Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

wpisy na blogu

JEDNAK SZAMBO:-((

Blog:  lucy79
Data dodania: 2009-04-29
wyślij wiadomość

Walka z urzędem gminnym to walka z wiatrakami. Niestety na moje pismo odpowiedzieli odmownie i nie zezwalają na POŚ. Może powalczymy jak w przyszłym roku zmieni się burmistrz i nie będzie powiązany rodzinnymi koneksjami z zakładem wodociągowo-kanalizacyjnym. Starostwo powiedziało,ze nic nie możemy w tej chwili zrobić, bo oni muszę dostosować się do planu z gminy, a ta czuje się bezkarna i robi co jej się podoba. To denerwuje, ale co robić, walczyć i tracić czas, jak drugie dziecko w drodze i dom potrzebny prawie od zaraz ;-)))

Jeszcze jedna kwestia ile płaciliście za uzgodnienie projektu w wodociągach (zaznaczam, ze tylko mamy wodę, kanaliza za X lat), bo nam zaśpiewali w komunalce 146,40zl. Dla mnie to sporo, więc znowu dało znać o sobie bezkarne działanie w porozumieniu z gminą. Sprawdzałam, że w innych miejscowosciacj jest dużo taniej. Czy nie ma żadnych nadrzędnych regulacji co do opłat? Różnego rodzaju prezesi, dyrektorzy, kierownicy itp. robią sobie, co chcą, podnoszą ceny, a ludzie smutnieją i płacą.

3Komentarze
msz-n  
Data dodania: 2009-04-29 15:05:24
POŚ AQUATEC AT6 ze zbiornikiem Abas 4000
Sorek.. dopiero teraz do Was zajrzałam... już wyjaśniam jak my to załatwiliśmy i jaką oczyszczalnię stawiamy: 1- PZ dopuszcza tylko zbiornik bezodpływowy 2- wybraliśmy oczyszczalnię AT6 (albo zamiennie większą AT8) - szersze info np: http://www.favore.pl/29945_przydomowe-eko-oczyszczalnie-alternatywa-szamba.html (świadectwo zgodności: http://file.favore.pl/store/2008/10/3/16/47638_1223045712562.pdf) Oczyszczalnia zamiast stosowanego drenażu do gruntu posiada osad czynny, a dodatkowo montujemy na końcu zbiornik bezodpływowy (np. plastikowe szambo), żeby ponownie wykorzystać oczyszczoną wodę (np. do podlewania, chociaż robią już testy z jej ponownym wykorzystaniem do celów spożywczych). Sama oczyszczalnia jest już szczelna i producent udostępnia wszelką dokumentację. 3- w Gminie powiedzieli, że zgody nie dadzą, a jeżeli nawet dadzą, to Starostwo sprawdza projekt z PZ i odrzuci oczyszczalnię. Spytaliśmy, czy się zgodzą, gdy Starostwo się zgodzi - powiedzieli Tak. Tu złapali haczyk :-) A pytaliśmy kierownika wydz. w Gminie. 4- wizyta w Starostwie u p.Kierownik - znowu wyjaśnianie i udowadnianie, że "toto" jest szczelne a na szambie mieszkać nie zamierzamy, że jesteśmy pro-eko itd... Ustna zgoda wydana. 5- Zwrotka do Gminy i pismo do Wójta o odstępstwo od PZ z informacją, że Starostwo wydało zgodę. 6- Zgoda Wójta wydana - zastrzegli, że gdy będzie kanaliza (gdzieś za 4-6 lat) mamy się przyłączyć (o to będziemy się martwić później, przepisy ponoć nie są tak stanowcze). 7- Pismo z Gminy dołączone do Projektu + podpisana przez Projektanta dokumentacja oczyszczalni 8- Finał: Starostwo dało zgodę. Głowa do góry - walczyć warto!
odpowiedz
msz-n  
Data dodania: 2009-04-29 15:56:05
Ilość osadu z AT6/AT8
Zapomniałam dodać, że ilość osadu z takiej oczyszczalni jest szacowana na ok. 1/2 wiaderka na rok. Można wywieźć do zbiorczej oczyszczalnii, jak z szamba, albo spożytkować jako nawóz organiczny pod roślinki. Koszty eksploatacji: http://www.proxpl.pl/przydomowe-oczyszczalnie-sciekow.htm
odpowiedz
lucy79  
Data dodania: 2009-04-29 19:31:26
Do MSz-N Dziękuję za dokładną odpowiedź. Będziemy jeszcze próbować coś wywalczyć, ale pewnie i tak nam nie pozwolą i trzeba będzie męczyć się z szambem
odpowiedz

POŚ

Blog:  lucy79
Data dodania: 2009-04-11
wyślij wiadomość

Dziekuję za wskazówki! Moje pierwsze kroki były właśnie do burmistrza, bo zależy mi na czasie, a i tak wszystko przechodzi przez jego ręce. W trakcie spotkania Pan Burmistrz zadzwonił po panią odpowiedzialną za powyższą dziedzinę. Urzedniczka już od progu oznajmiła, że na POŚ nie wyda zgody. Pozostaje mi udać się do Starostwa, ale obawiam się,że będą mnie odsyłać do Gminy. Argument przeciwko POŚ to plan budowy w nieokreślonej przyszłości kanalizacji i względy ekonomiczne Gminy. Poprzednicy mogą mieć POŚ ja juz nie, Gmina nie przewidziała, że na tym terenie tak szybko zaczną budowac się inwestorzy i teraz za wszelką cenę próbuje zniechęcić posiadaczy działek do POŚ, czy oprócz planu zagospodarowania, w którym mają zapisane, że dopuszczają zbiornik bezodpływowy, mają jeszcze nadrzędny akt prawny, który może mi zabronic takowej inwestycji? Bo z tego, co czytam, to raczej nie.

Problem z przydomową oczyszczalnia ścieków

Blog:  lucy79
Data dodania: 2009-04-11
wyślij wiadomość

Budujący pomóżcie i doradźcie!!!

Ostatnio Gmina postawiła przed nami kłodę i nie wiemy jak prawnie możemy do tego podejść. W planach mieliśmy POŚ, bo kanalizy nie ma, jest w planach, ale z realizacją to pewnie odległe lata. Kiedy biuro projektowe pokazało w Starostwie nasz plan zagospodarowania,  Starostwo zażadało dopowiedzenia odnośnie odprowadzania ścieków. Moja wizyta w Gminie skończyła sie dopisaniem, że możemy mieć zbiornik bezodpływowy do czasu doprowadzenia kanalizacji. Wiem, że kanalizacji nie będzie przez najbliższych parę lat; czy Gmina może mi zakazać wybudowanie POŚ, jeżeli dwóch poprzednich inwestorów (prawie moich sasiadów) dostało takowe przyzwolenie. Na moje pytanie dlaczego teraz mi zabraniają urzędnicy odpowiadają, że muszą kierować się dobrem Gminy, bo przeciez będzie kiedyś kanaliza, a jeśli ja przyłączę POŚ nie zmuszą mnie do podłączenia. Nie rozumiem dlaczego w poprzednich przypadkach dali zgodę a teraz nie...Przecież prawo POWINNO!!!! byc dla wszystkich takie samo, nie ma równych i równiejszych. Co teraz zrobić, aby jednak zrealizowac budowę POŚ? Proszę o radę, jeśli mieliście podobne przejścia z bardzo POMOCNYMI URZĘDNIKAMI SAMORZĄDOWYMI.

6Komentarze
fraszka  
Data dodania: 2009-04-11 13:40:02
Jasna sprawa
Nie napiszę tego wprost, ale może chodzi o to co wszyscy wiedzą... że jeśli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o .... To tak jak w tej słynnej reklamie sprzed kilku lat piwa bezalkoholowego i mrugnięcia okiem. Jeśli sąsiedzi mają, a Tobie rzuca konkretny urzędnik (nie Urząd, tylko konkretny człowiek!!!! w urzędzie)kłody pod nogi to sprawa wydaje się oczywista o co kaman.
odpowiedz
aklybok  
Data dodania: 2009-04-11 13:54:06
aklybok.mojabudowa.pl
gdy składałem wnioski o budowę domu jeszcze kanalizacji nie było (była w planach)dlatego mój architekt zaprojektował dla mnie zbiornik (szambo) i pozwolenie na budowę dostałem.... nawet teraz (w trakcie budowy mojego domu) gdy kanalizacja jest już zrobiona nikt do mnie się jeszcze bynajmniej nie zgłosił, abym miał przyłączyć się do kanalizy... myślę że najpierw trzeba się zapytać dokładnie w urzędzie kiedy będzie robiona kanalizacja (może to być naprawdę nie daleka przyszłość) druga sprawa jeśli pozwalają wam na budowę zbiornika (a muszą pozwolić) to z logicznego punktu widzenia muszą wam pozwolić na POś... Myślę, że musicie trochę poszperać w prawie... i najlepiej pójść z tym najpierw do dobrego architekta, później do samego burmistrza (uwierzcie mi to pomaga) a na koniec do radcy prawnego... dobro gminy swoją drogą a wasze swoją... nikt nie powinien bronić nikomu oczyszczenia ścieków... idźcie do burmistrza to pomaga... a i stanowczo odradzam łapówkę...
odpowiedz
gosc
Data dodania: 2009-04-11 14:45:30
ja
podobnie doradzam. My mamy zezwolenie na szambo. Założyłem POŚ ale jak w gminie mi powiedziano nie dostanę na nią dotacji bo tez będzie tam w przyszłości kanalizacja. Ale nie zabraniali mi założenia POŚ. Nie może tak być chociażby ze względu na ochronę środowiska. Szambo raczej mogą nie zezwolić założyć ale nie POŚ. Trzeba iść wyżej do zwierzchnika tego pana ale łapówkę nie popieram w 100%.
odpowiedz
virion  
Data dodania: 2009-04-11 15:12:59
podobnie jak Józef, doradzam udanie się do przełożonego. niestety w naszych urzędach w większości siedzą ludzie niekompetętni i pozbawieni jakiegokolwiek rozumowania. przekonuję się o tym na każdym kroku. czasem trzeba z nimi rozmawiać jak z durniami. może się okazać, że po prostu ta osoba jest nieudana i niedowiedziana, a z inną będzie lepiej. trzymam kciuki!
odpowiedz
msz-n  
Data dodania: 2009-04-11 16:43:15
szambo a oczyszczalnie
1-Sprawdźcie dokładnie w Planie Zagospodarowania. Z niego wynika czy możecie mieć POŚ, czy gmina się na nią nie zgodzi a wymaga tylko szamba (przykład: Żuławy - zakaz budowy POŚ z drenażem, ze wzgl. na poziom wód gruntowych = obowiązują szamba. W drodze wyjątku wywalczyliśmy w pełni biologiczną oczyszczalnię ze zbiornikiem bezodpływowym na końcu). 2- Jeśli urzędnik w gminie rzuca kłody pod nogi - porozmawiać z burmistrzem/wójtem oraz z kierownikiem Wydz.Bud. w starostwie, bo tam składacie pozwolenie i ich zdanie jest święte, a gminy nie zawsze... Nie ma sprawy, krórej się nie da wyjaśnić - trzeba tylko porozmawiać... Powodzenia.
odpowiedz
lucy79  
Data dodania: 2009-04-13 12:54:07
szambo a oczyszczalnia
Do MSz-N Czy mogę prosić a jakieś konkrety tej POś ze zbiornikiem na końcu? Jak to wygląda, gdzie kupowaliście itd. Bo jesli pozwalają nam na zbiornik, to się nie będą mogli doczepic jeśli będzie na końcu oczyszczalni. Jak to działa?Co jaki czas trzeba ten zbiornik opróżniać itd.?
odpowiedz
lucy79
ranga - mojabudowa.pl stały bywalec
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 45169
Komentarzy: 34
Obserwują: 3
On-line: 9
Wpisów: 28 Galeria zdjęć: 18
Projekt PERŁA
BUDYNEK- dom wolno stojący , parterowy z poddaszem bez piwnicy
TECHNOLOGIA - murowana
MIEJSCE BUDOWY - warmińsko-mazurskie
ETAP BUDOWY - VII - Wykończenia
ARCHIWUM WPISÓW
2010 kwiecień
2010 luty
2010 styczeń
2009 wrzesień
2009 sierpień
2009 lipiec
2009 czerwiec
2009 maj
2009 kwiecień
2009 marzec
2009 luty

OBECNIE NA BLOGU
1 niezalogowany użytkownik